Bedrijven in Nederland willen het meest uitgeven aan AI komend jaar
Nederlandse bedrijven liggen aan kop wat betreft het alloceren van budget voor AI-toepassingen en integratie daarvan in hun IT-omgevingen en business processen. In 2025 willen bedrijven meer onderzoek doen naar hoe AI meerwaarde en ROI kan opleveren voor hun organisatie. Dit is één van de bevindingen in een internationale survey onder bedrijfsleiders, gehouden door taal-AI-bedrijf DeepL.

De budgetten die bedrijven opzij zetten voor AI-integratie zijn vooral bestemd om AI beschikbaar te maken voor bedrijfsvoering (28%), werkplektools (19%) en speciale taken zoals vertalen (25%). Nederland is het land waar bedrijven het meest willen uitgeven aan AI, meldt DeepL in het persbericht dat woensdagavond wordt vrijgegeven. In ons land zijn 30% van de bedrijven van plan om AI in al hun activiteiten te integreren. Nederland wordt daarbij op de voet gevolgd door Duitsland (29%), België (28%), Frankrijk (26%) en de Verenigde Staten (25%).
Communicatiebarrières
DeepL, aanbieder van AI-gestuurde vertaling, belicht hierbij ook het wegnemen van communicatiebarrières voor internationale bedrijven. "Naarmate bedrijven internationaal uitbreiden en nieuwe markten betreden, vormen taalbarrières een belangrijke nieuwe uitdaging", aldus het AI-bedrijf. "Daarbij worden marktuitbreiding (35%), internationale klantenwerving (32%) en klantenservice (24%) genoemd als de voornaamste uitdagingen waarmee bedrijven geconfronteerd worden."
De bescheiden voorsprong in AI-investeringsbereidheid van Nederland, plus de aandacht voor ROI (return-on-investment) van AI, komen naar voren uit een DeepL-enquête. Die is in oktober 2024 uitgevoerd door Infuse Media onder bedrijfsleiders in Europa, het Midden-Oosten en Afrika (EMEA), de Verenigde Staten (VS). Deze survey is aangevuld met externe bronnen, waaronder auteur Erin Meyer, bekend van 'The Culture Map'. DeepL presenteert daarbij ook zijn nieuwste whitepaper 'The language revolution: how AI improves the way businesses communicate'.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee