'Zoon van oprichter Kaspersky Lab ontvoerd'

Het gaat om de 20-jarige Ivan Kaspersky. De jongeman zou dinsdag al zijn ontvoerd toen hij op weg was naar zijn werk in Moskou. De kidnappers zouden bereid zijn hem ongedeerd vrij te laten voor 3 miljoen euro. Volgens persbureau Interfax zijn politie en geheime dienst al enkele dagen op zoek naar de ontvoerde.
Kaspersky senior heeft zijn fortuin gemaakt met het naar hem genoemde bedrijf, dat volgens de BBC als een van de weinige commerciële successen in Rusland geldt buiten de energiesector. Het Amerikaanse zakenblad Fast Company beschouwt Kaspersky Labs als een van de 50 meest innovatieve bedrijven ter wereld.
Kaspersky Lab in top-3 beveiligingsleveranciers
Onderzoeksbureau Gartner rangschikt het in 1997 opgerichte Kaspersky Lab in de top-3 van grootste leveranciers van IT-security voor consumenten ter wereld. Het marktaandeel in dit segment steeg van 7 procent in 2009 naar 9 procent in2010, terwijl de omzet met 42 procent toenam. Op de markt voor ‘enterprise endpoint protection’ staat Kaspersky Lab volgens Gartner wereldwijd op de vijfde plaats, gemeten naar omzet. In 2010 groeide Kaspersky’s omzet in dit segment met 30 procent. De totale omzet van het bedrijf is vorig jaar de 500 miljoen dollar gepasseerd.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee