Google zwalkt met verwijderen informatie

Het voorval illustreert hoe Google worstelt met de taak die het Europees Hof het bedrijf heeft opgelegd om individuen de mogelijkheid te geven verwijzingen naar incorrecte of kwetsende informatie uit de zoekresultaten te verwijderen.
Het is nog erg nieuw
Google wil niet op het specifieke geval ingaan, maar zegt wel in een algemene verklaring dat het proces nieuw is en het nog moet uitkristalliseren. Het bedrijf zegt daarbij te luisteren naar feedback en te overleggen met de toezichthouders.
Google heeft inmiddels zo'n 70.000 verwijderverzoeken gekregen waarvan 4200 uit Nederland. In totaal gaat het om zo'n 270.000 webpagina's. Het bedrijf zegt een groot aantal juristen te hebben ingeschakeld om een schifting te kunnen maken in de verzoeken.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee