EU-mededingingszaak Microsoft nu in eindstrijd

De Europese Commissie legde Microsoft een boete op van 899 miljoen euro omdat het niet voldeed aan afspraken die een paar jaar eerder waren gemaakt naar aanleiding van het schenden van de EU-mededingingsregels. Voor dat schenden van de mededingingsregels had Microsoft in 2004 een boete van 497 miljoen euro opgelegd gekregen.
Boete is erg hoog
Microsoft heeft zich fel verzet tegen de boetes. De advocaten bepleiten dat de getroffen regeling niet helder was en bovendien dat de boete exorbitant hoog is. Microsoft is het eerste bedrijf dat een boete kreeg voor schending van de EU-mededingingsregels. Hoewel er daarna vele volgden, is nooit meer zo'n hoge boete opgelegd.
De EU kreeg de afgelopen jaren echter steun van grote IT-bedrijven als Google, IBM, Mozilla Foundation, Nokia en Oracle die tegen Microsoft getuigden. De uitkomst van de rechtszaak is vooral belangrijk voor de jurisprudentie rond de EU-mededingingswetten. Andere bedrijven krijgen meer duidelijkheid omtrent wat wel en niet is toegestaan.
Lange adem
Dinsdag was de eerste zitting. De bijeenkomsten zijn erg kort, de meeste uitwisseling van argumenten gaat op papier. De uitspraak van het hof kan nog maanden op zich laten wachten.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee