Google vecht CO2-schatting van 7 gram per zoekopdracht aan

Hölsle onderbouwt zijn claim met het gegeven dat een zoekopdracht in de regel in 0,2 seconde wordt afgehandeld en niet meer dan enkele duizendsten van secondes van enkele van Googles servers gebruikt. Vermeerderd met de energie die nodig is om de indexen op te bouwen zou per zoekopdracht niet meer dan 0,0003 kWh nodig zijn.
Echt bewijs levert Hölsle voor de gepresenteerde cijfers niet. Maar van Google is wel bekend dat het energiebesparing hoog op de agenda heeft staan en daar bij de bouw van rekencentra ook veel aan doet. Dat doet het bedrijf overigens niet alleen idealisme. Voor het faciliteren van zoekopdrachten heeft het verspreid over de wereld een enorm serverpark staan. Stroomkosten drukken zwaar op de bedrijfsresultaten van Google.
Alex Wissner-Gross begrijpt zelf overigens ook niet hoe de Sunday Times bij de schatting van 7 gram CO2 per Google-zoekopdracht komt. Hij doet wel onderzoek naar het gebruik van energie door websurfen, maar heeft nooit onderzoek specifiek naar Google gepubliceerd. Volgens Wissner-Gross heeft hij nooit meer beweerd dan dat het bekijken van een webpagina resulteert in een CO2-uitstoot van 20 milligram CO2 per seconde.
Overigens is het volgens Wissner-Gross voor uitbaters van websites wel mogelijk om de energie die het kost om hun site te bekijken te beïnvloeden. Op de mede door hem onderhouden site CO2stats is – tegen betaling - meer informatie te vinden over het verminderen van het energieverbruik van websites en dus van de resulterende CO2-emissie.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee