Hackers zien het wel zitten, ransomware
Van het laatste kwartaal van 2015 op het eerste kwartaal van 2016 steeg de hoeveelheid phishingmailtjes met malicieuze inhoud met 789 procent. In absolute aantallen bedroeg de toename 6,3 miljoen. 93 procent van deze mailtjes bevatte ransomware, slechts 7 procent probeerde een andersoortig kwaadaardig opzetje binnen te sluizen.

© CC0 - Pixabay.com
CC0 - Pixabay.com
De verspreiders maken steeds meer gebruik van zogeheten soft targeting, waarbij een bepaalde functiegroep in een regio op de korrel wordt genomen. Dat combineert gerichtheid met een groot publiek, waardoor de kans op succes groten is dan bij het op individuen gerichte spearfishing.
JavaScript-applicaites worden steeds populairder als methode om de ransomware binnen te smokkelen. Maar het verstoppen van malware in Office-documenten blijft ook onverminderd populair.
PhishMe heeft zijn bevindingen geboekstaafd in de Q1 2016 Malware Review.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee