Te koop: gehackte Twitter-accounts

De hacker beweert in een versleutelde chat miljoenen gebruikersnamen, e-mailadressen en wachtwoorden van Twitter-gebruikers in handen te hebben. Zelf houdt hij het op 379 miljoen accounts, maar LeakedSource berekende dat het om 'slechts' 32 miljoen unieke accounts gaat. Twitter kent zo'n 310 miljoen actieve gebruikers per maand, maar er zijn veel 'slapende' accounts.
Geen hack, maar malware
LeakedSource acht het waarschijnlijker dat de inloggegevens zijn verzameld nadat apparaten van gebruikers geïnfecteerd waren met malware, waarna wachtwoorden van verschillende sites - waaronder Twitter - naar een centrale server zijn gestuurd.
ZDNet en LeakedSource hebben de wachtwoorden van verschillende Twitter-gebruikers inmiddels weten te verifiëren. Twitter laat het tot nu toe bij een verklaring dat recente hacks bij andere social media bedrijven, zoals LinkedIn, ertoe hebben geleid dat Twitter-accounts met identieke wachtwoorden kwetsbaar zijn. Twitter roept mensen op om een sterk en uniek wachtwoord te gebruiken en dat lijkt een goed advies.
Dadada
Verschillende prominente Twitter-accounts zijn de afgelopen weken getroffen door hacks, vermoedelijk dankzij gelekte data van LinkedIn, Myspace en Tumblr. Een van hen is Facebook-oprichter Mark Zuckerberg, waarvan onlangs werd onthuld dat zijn wachtwoord voor LinkedIn 'dadada' was.
Overigens zat Zuckerbergs account niet in de database waarover LeakedSource beschikt.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee