Zorg dat je mobieltje opgeladen is als je naar VS vliegt
Mobiele telefoons, laptops en dergelijke moesten altijd al apart door de scanner. Maar voortaan moet de eigenaar een apparaat op verzoek van de beveiligingsbeambte ook aan kunnen zetten. Apparaten die niet aangaan, worden niet toegelaten aan boord, heeft de Transport Security Administration laten weten. Men komt in dat geval niet weg met het excuus dat de accu leeg is.

Shutterstock
Shutterstock
Voor welke apparaten de verplichting precies geldt, is niet duidelijk. De Transport Security Administration spreekt van 'alle elektronische apparaten', en noemt dan mobiele telefoons als voorbeeld. Maar de regeling kan natuurlijk ook van toepassing worden verklaard op bijvoorbeeld externe harde schijven.
Het verbod op aan boord brengen van apparatuur waarvan niet aangetoond kan worden dat die werkt, geldt op alle rechtstreekse vluchten naar de VS. Onduidelijk is of de beveiligers van iedereen gaan verlangen om de apparatuur aan te zetten.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee