Overslaan en naar de inhoud gaan

Tam Tam start project met dertig studenten Hogeschool Rotterdam

Het project is een vervolg op de gelijknamige wedstrijd die de ICT-dienstverlener samen met de TU Delft en Microsoft in 2006 en 2007 organiseerde. Hierbij worden studenten uitgedaagd een nieuwe mashup te creëren. Een mashup is een webtoepassing die ontstaat doordat bestaande webtoepassingen gecombineerd worden, zoals Live Maps, waarbij geografische kaarten gecombineerd worden met satellietbeelden. Afgelopen december won de site www.vananaarbewuster.
Maatschappij
Shutterstock
Shutterstock

nl de wedstrijd, waarbij Google Maps gecombineerd wordt met de NS reisplanner om de CO2 uitstoot van een reis met de fiets, auto of trein aan te geven.

Doel van het project is het vergroten van de interesse in en kennis van Microsoft-technologie onder studenten. “Wij zien grote behoefte bij onze klanten en partners aan innovatieve webtoepassingen, waar mashups aansprekende voorbeelden van zijn” zegt Paul Manuel, algemeen directeur Tam Tam. “Daar komt bij dat wij altijd op zoek zijn naar nieuw talent, omdat lifetime employment niet meer bestaat. Met dit project interesseren wij potentiële medewerkers al in de schoolbanken voor een baan bij Tam Tam en blijven wij constant met nieuwe ideeën komen bij onze klanten.”

Naast het project ‘Ben jij beter dan Microsoft?’ startten bij Tam Tam in februari ook vijf stagiaires van de opleidingen ICT & Media van de Haagse Hogeschool en Communicatie & Multimedia Design van de Hogeschool Rotterdam. De studenten krijgen de kans hun ideeën de vrije loop te laten om nieuwe webtoepassingen te bedenken en te ontwikkelen. Zo zal een van de studenten voor de site van Bouwfonds woningen en projecten combineren met Google Maps. Bezoekers van de site kunnen dan zien waar de bouwlocatie zich bevindt en hoe het er in de toekomst uit zal komen te zien.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in