Intel klaar met ontwikkeling 32 nanometer-procédé

De migratie naar 32 nm past in het door Intel aangehangen ‘tiktakmodel’, waarbij om de twee jaar een nieuwe microarchitectuur wordt geïntroduceerd, een jaar daarna gevolgd door een geavanceerd nieuw productieproces. Als het inderdaad lukt eind 2009 de eerste 32 nm-processors in grote aantallen op de markt te brengen, zou Intel het tiktakmodel voor het vierde jaar achtereen hebben waargemaakt.
Het nu door Intel onthulde procédé berust op de tweede generatie van de zogeheten ‘high-k metal gate’-technologie, immersie-lithografie en verbeterde transistortechnieken. Intel verwacht hiemee de prestaties en energiezuinigheid van de transistors te verbeteren.
Op de International Electron Meeting (IEDM), een conferentie in San Francisco, geeft het bedrijf volgende week meer bijzonderheden over zijn plannen met 32 nm. In andere lezingen gaan Intel-technici onder meer in op een energiezuinige ‘systeem op een chip’-variant van zijn huidige 45 nm-processors, op nieuwe vindingen om de performance van 45 nm-chips verder te verbeteren en op de vooruitgang die is geboekt met het ontwikkelen van fotonische componenten.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee