Alcatel-Lucent krijgen nieuwe kans tegen Microsoft
Het gaat daarbij om een patent op een communicatieprotocol dat de informatie-uitwisseling tussen een host computer en een 'terminal device' zoals een draagbare computer of een mobiele telefoon regelt. Volgens het hof van beroep heeft de lagere rechtbank zich vergist bij het definiëren van een 'terminal device'.

Shutterstock
Shutterstock
In een tweede geval ving Alcatel-Lucent wel bot. Daarbij ging het om de bewering dat Microsoft inbreuk maakte op een gepatenteerde methode om spraak te comprimeren. Die aanklacht had de lagere rechtbank terecht afgewezen, meende het hof van beroep.
Alcatel-Lucent en Microsoft zijn al geruime tijd in een strijd verwikkeld over inbreuk op patenten. De meeste aanklachten van Alcatel-Lucent zijn weerlegd. Het Frans-Amerikaanse bedrijf kreeg wel een schadevergoeding toegekend van 1,5 miljard dollar wegens inbreuk door Microsoft op mp3-patenten; het bedrag werd later verlaagd tot 367,4 miljoen dollar. Microsoft van zijn kant heeft negen klachten ingedien tegen Alcatel-Lucent wegens inbreuk op patenten.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee