Overslaan en naar de inhoud gaan

Geruchten over ontslagen bij Microsoft

De blogger, die zich tooit met de naam Who da’Punk, heeft kennelijk van collega’s een aantal opmerkingen opgevangen die hem of haar zorgen baren. Eén van de opmerkingen was, dat via de financiële afdeling is uitgelekt dat er op 15 januari ontslagen zouden worden aangekondigd, een week voor de publicatie van de financiële cijfers over het vierde kwartaal van 2008. Als er een officiële aankondiging plaatsvindt, gaat het niet om incidentele aanpassingen in de organisatie.
Tech & Toekomst
Shutterstock
Shutterstock

Ook heeft de blogger gehoord dat de financiële afdeling 10 procent van zijn personeel moet laten afvloeien.

Daarnaast meldt een aantal Microsoft-medewerkers dat er meer druk dan gebruikelijk ligt op de beoordelingsgesprekken. Eén commentator heeft daaraan het idee overgehouden dat er dossiers worden opgebouwd om mensen met reden te kunnen ontslaan. Ook zijn er berichten dat tientallen medewerkers al de wacht is aangezegd en dat een zestigtal medewerkers zes weken de tijd heeft gekregen om een andere functie binnen Microsoft te vinden nadat hun project onverwacht werd beëindigd.

Het is heel goed mogelijk dat de geruchtenmachine louter gevoed wordt door het crisisgevoel in de Amerikaanse IT-industrie. Daar zijn de afgelopen tijd al duizenden ontslagen gevallen. Microsoft zelf is nog steeds in zeer robuuste vorm dankzij de constante stroom inkomsten uit zijn Windows- en Office-software.

Anderzijds is Microsoft in korte tijd wel heel snel gegroeid. De afgelopen 2 jaar is het personeelsbestand, mede als gevolg van acquisities, met 28 procent toegenomen tot 91.000. Daarbij zijn er een aantal divisies die al geruime tijd slecht renderen, zoals de spelletjesdivisie en de online-divisie. Die factoren zouden zeker aanleiding kunnen vormen voor een personeelsreductie.

De Mini-Microsoft-blogsite is hier te vinden.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in