Overslaan en naar de inhoud gaan

Sun-coryfee Bechtolsheim wil Cisco de loef afsteken

Miljardair Bechtolsheim geeft zijn baan als hoofd architectuur bij Sun op om zich als bestuursvoorzitter met het nieuwe bedrijf te kunnen bezighouden, melden de New York Times en de Wall Street Journal. Hij blijft wel aan als adviseur in deeltijd van Sun. Tussen 1996 en 2003 leidde Bechtolsheim de Gigabit Systems-afdeling van Cisco.
Business
Shutterstock
Shutterstock

Arista Networks – tot afgelopen woensdag Arastra genaamd - zegt inmiddels vijftig klanten te hebben voor zijn switches, die netwerkverkeer met 10 gigabit per seconde kunnen schakelen. De meeste datacenters werken volgens Bechtolsheim nu nog met 1 GBit-switches. Arista wil zich onderscheiden met laaggeprijsde producten en ook in zijn eigen bedrijfsvoering een laag kostenpeil zien te handhaven. De eerste Arista-producten kosten 400 tot 500 dollar per poort, terwijl concurrerende switches naar schatting 900 tot 1500 dollar per poort kosten.

Volgens Bechtolsheim is niet meer dan 20 miljoen dollar besteed om de eerste switches te ontwikkelen. Ze omzeilen de kostbare maatwerkchips (ASIC’s) die veel concurrenten gebruiken voor de hoogste performance. In plaats daarvan vertrouwt Arista op een kant-en-klare netwerkchip van Fulcrum Microsystems in combinatie met standaard x86-processors. De Arista-switches draaien onder het open-sourcebesturingssysteem Linux.

Tot algemeen directeur van Arista Networks is gisteren Jayshree Ullal benoemd. Zij vertrok in mei bij Cisco, waar ze verantwoordelijk was voor de afdeling die producten voor datacenters maakt. Ullal geldt als zeer invloedrijk in de Amerikaanse netwerkindustrie.

In de huidige economische situatie kon Arista moeilijk aan investeerders komen. Daarom is de oprichting volledig gefinancierd door Bechtolsheim zelf en door David Cheriton, een hoogleraar aan de Stanford Universiteit bij San Francisco. Cheriton wordt ‘chief scientist’ van Arista Networks.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in