België meest uitnodigende land voor hackers

Rapid 7 stelde de lijst op aan de hand van de vraag of de 30 meestgebruikte TCP-protocollen toegankelijk zijn van buitenaf, en zo ja, of deze lijn dan beveiligd is met encryptie. Daar komt België het slechtste uit. 31 procent van de onderzochte systemen had alle 30 poorten open staan, concludeert Rapid7. Een score die door geen enkel ander land geëvenaard werd.
Onveiligheid troef
Onveilige praktijken zijn schering en inslag op het internet. Rapid7 vond miljoenen systemen die diensten aanbieden die niet toegankelijk zouden moeten zijn via een publiek netwerk. Zo zijn er wereldwijd 15 miljoen knooppunten gevonden die telnet aanbieden, 11,2 miljoen die rechtstreeks toegang lijken te bieden tot een relationele database en 4,5 miljoen waar toegang tot printers mogelijk is. Bij 4,7 miljoen systemen is een poort die veel gebruikt wordt om Microsoft-software aan te vallen - poort 445/TCP - toegankelijk. Dat betekent nog niet dat al die toegangswegen bruikbaar zijn voor hackers, maar het biedt ze wel degelijk aanknopingspunten. Aanknopingspunten die organisaties zouden kunnen en moeten wegnemen.
Nederland is wel geanalyseerd, maar verschijnt niet in de ranglijst van meest kwetsbare landen.Het rapport is te downloaden bij Rapid7.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee