Overslaan en naar de inhoud gaan

Hynix verlaagt productie geheugenchips

Hynix is na landgenoot Samsung de tweede producent van dynamische geheugenchips ter wereld. De chipfabrikanten kampen met een terugval van de vraag naar elektronicaproducten waarin DRams worden verwerkt doordat consumenten de hand op de knip houden. Bovendien zijn het afgelopen jaar de prijzen sterk gedaald als gevolg van overproductie.
Carriere
Shutterstock
Shutterstock

Hynix wil verder zijn investeringen in productiemachines, die oorspronkelijk op 1 tot 2 biljoen won (544 miljoen tot 1,09 miljard euro) waren gesteld, reduceren tot circa 1 biljoen won. Medio september kondigde Hynix al aan dat het zijn productielijnen voor 200 mm-wafers, die minder efficiënt zijn dan de grotere 300 mm-wafers, in versneld tempo zou opdoeken.

Aan de verkoop van stilgelegde productiefaciliteiten hoopt Hynix ongeveer 1 biljoen won over te houden. Daartoe behoort een fabriek in de Amerikaanse staat Oregon met een capaciteit van 80.000 wafers met een diameter van 200 mm (8 inch) per maand. De productielijnen in Oregon liggen al vier maanden stil.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in