Overslaan en naar de inhoud gaan

Microsoft koopt Skype voor 8,5 miljard

Het gaat om de grootste overname van de softwarereus in zijn bestaan.
Carriere
Shutterstock
Shutterstock

Financieel gezien is het verlieslijdende Skype niet boeiend voor Microsoft, maar het bedrijf geeft daarmee een signaal af dat het zich in de strijd begeeft met Google en Apple om een stuk uit de aantrekkelijke wereldwijde communicatiekoek te bemachtigen. Met Skype kunnen mensen via internet wereldwijd gratis met elkaar communiceren, met of zonder beeld.

Waarde verliesleidend bedrijf groeide snel
Skype werd in 2003 gelanceerd door twee mannen die een technologie hadden bedacht om bestanden online te delen: Kazaa. Oorspronkelijk werd Skype gezien als iets voor nerds, later ontdekte de massa de voordelen. In 2005 werd Skype gekocht door veilingsite eBay voor 2,6 miljard dollar, als een verlengde van de koopjessite. Dat werd niks en een paar jaar later deed eBay 70 procent in het bedrijf weer van de hand aan een groep investeerders.

Beursgang werd niet gehaald
Afgelopen augustus diende Skype papieren in om naar de beurs te gaan, maar dat plan werd in de ijskast gezet bij het aantreden van de nieuwe topman Tony Bates. Een beursgang had 1 miljard op moeten leveren. In de marge voerde het bedrijf met het hoofdkantoor in Luxemburg gesprekken met potentiële overname- en fusiekandidaten zoals Google, Facebook en Cisco, stellen ingewijden.

Microsoft heeft klapper nodig
Microsoft worstelt de laatste tijd vooral met Google om de greep op de internetmarkt. De eigen zoekmachine Bing wint weliswaar marktaandeel, maar het softwarebedrijf moet een klapper maken om zichzelf steviger in het zadel te houden. De grootste overname van het softwarebedrijf was die van onlineadvertentiebedrijf aQuantive voor ongeveer 6 miljard dollar in 2007.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in