Overslaan en naar de inhoud gaan

Drie doden bij explosie in iPad-fabriek

De explosie vond vrijdagavond plaats in de Foxconn-fabriek in Chengdu. De oorzaak van het ongeval is nog niet officieel vastgesteld. Vooralsnog gaat men uit van een stofexplosie. Bij de ontploffing kwamen 2 medewerkers om het leven en raakten 16 gewond; een van de gewonden is in de loop van het weekend aan zijn verwondingen bezweken.
Maatschappij
Shutterstock
Shutterstock

Gevolgen voor productie nog onduidelijk
Hoeveel schade de fabriek heeft opgelopen, is niet duidelijk. Daardoor is ook niet duidelijk wat de gevolgen voor de productie van de iPad 2 zijn. Een filmpje dat direct na de ontploffing is geschoten suggereert, dat er behoorlijk wat brandschade moet zijn.

In Chengdu staan 52 productielijnen, met een capaciteit van maximaal 42 miljoen stuks per jaar. Foxconn heeft zich niet uitgelaten over de kwestie, in hoeverre daaraan bij de explosie of de brand schade is ontstaan. Als productielijnen beschadigd zijn, kan dat gevolgen krijgen voor de beschikbaarheid van iPad 2’s, en dus voor Apples omzet.

Chengdu moet belangrijkste iPad-fabriek worden
Het eerste kwartaal, toen de productie werd opgestart, zijn er volgens Digitimes 600.000 iPad 2’s gemaakt in Chengdu. In april werd al 30 procent van de iPad 2’s in Chengdu gefabriceerd. Volgens de planning zou Chengdu de belangrijkste productiefaciliteit van de iPad 2 worden, met een maandelijkse productie van 13 tot 14 miljoen stuks in de tweede helft van het jaar. In Shenzhen zou de productie gestaag stijgen van 4 à 5 miljoen stuks per maand tot 9 à 10 miljoen per maand in december.

Op korte termijn zijn er in ieder geval wel gevolgen. Foxconn heeft laten weten dat de productie stil is gelegd totdat een onderzoek van de lokale autoriteiten is afgerond.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in