Overslaan en naar de inhoud gaan

Gilde voegt TA-bedrijven samen

TA is gespecialiseerd in het ontwikkelen van software voor geïntegreerde producten en systemen voor onder meer gezondheidszorg, industriële productie, transport en luchtvaart. De afdeling TA is op dit moment de op drie na grootste in de markt voor technische automatisering. Er werken 220 mensen, verspreid over locaties in Utrecht en Eindhoven.
Maatschappij
Shutterstock
Shutterstock

Alle medewerkers gaan tegen gelijkblijvende arbeidsvoorwaarden over naar TASK24, dat zich dan qua omvang wat embedded-software engineering betreft mag meten met de huidige nummer één in deze markt, ICT Automatisering.

In verband met de samenvoeging is ex-Atos- en ex-Ordina-medewerker Philip van Blanken benaderd voor het vervullen van de functie van ceo van de combinatie.TA brengt behalve medewerkers ook enkele nieuwe klanten mee, waaronder ProRail, FEI en Lucent. Organisaties als TomTom, Philips, ASML en Vanderlande staan bij beide bedrijven op de cliëntenlijst. De markt voor Technische Automatisering heeft overwegend de vorm van detachering van professionals tegen uurtarief. Task24 behaalde in 2008 ongeveer 15 tot 20 procent van zijn omzet uit projecten waarbij resultaatverantwoordelijkheid geldt. Hiervoor is begin 2008 een specifieke business unit ‘Projects & Solutions’ opgericht. Het bedrijf denkt op termijn het omzetaandeel uit deze lucratievere werkvorm de komende jaren te kunnen opvoeren. Dit overigens zonder concessies te doen aan het bewust gekozen organisatiemodel op basis van regionale spreiding, waarmee het bedrijf dicht bij klanten en medewerkers wil opereren en aansluiting zoekt bij ‘het ondernemersgevoel in de regio’s’. De komende periode gaan TA en Task24 integreren waarbij het ontkoppelen van processen met Atos Origin en de nieuwe huisvesting in Eindhoven en Utrecht de grootste uitdagingen zijn. Over repercussies van de kredietcrisis maakt het management van Task24 zich nog niet onmiddellijk zorgen: “Natuurlijk zit er bij klanten in de auto- en halfgeleiderindustrie een dip aan te komen, maar we hebben een goede werkvoorraad en er zijn in andere sectoren voldoende innovatieve ontwikkelingen om ook 2009 met vertrouwen tegemoet te kunnen zien. Zeker nu door het samengaan met TA onze concurrentiekracht ook nog eens aanzienlijk verbetert”, zegt marketing manager Ralf Bus. Over het overnamebedrag laten de betrokken bedrijven niets los.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in