Overslaan en naar de inhoud gaan

Amerikaanse venture capitalists zien het somber in

De sombere voorspellingen komen uit het ‘Predictions Survey', dat de National Venture Capital Association (NVCA) voor de derde keer hield onder 400 Amerikaanse verstrekkers van durfkapitaal. Bijna alle ondervraagden denken dat het volgend jaar voor bedrijven lastiger wordt om durfkapitaal aan te trekken, en dat meer venture capitalists dan in 2008 er niet in zullen slagen nieuw durfkapitaal aan te trekken.
Maatschappij
Shutterstock
Shutterstock

Negen van de tien respondenten verwachten dat er volgend jaar minder risicokapitaal beschikbaar zal zijn dan dit jaar; 62 procent meent dat de teruggang groter dan 10 procent zal zijn. Voor 2008 wordt een niveau van 29 tot 30 miljard dollar voorspeld.

Er is geen enkele sector waarvoor een meerderheid van de respondenten in 2009 nog groei verwacht. De meeste kansen ziet men nog voor groene technologie: 48 procent verwacht dat daar wel meer durfkapitaal voor beschikbaar zal zijn, en nog eens 20 procent denkt dat het niveau van 2008 gehandhaafd kan worden.

Aan de andere kant van het spectrum staan sectoren als de halfgeleiderindustrie, media, draadloze verbindingen, software en internet. Daar voorspelt 60 tot 80 procent een vermindering van de stroom durfkapitaal in 2009. Met name de halfgeleiderindustrie kan het volgens de meesten in 2009 wel vergeten. Volgens voorzitter Mark Heesen van de NVCA is de negatieve stemming onder durfkapitalisten ten aanzien van IT mede te wijten aan het ontbreken van een nieuwe ‘wow’-technologie die een revolutie zou kunnen ontketenen in de IT.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in