Overslaan en naar de inhoud gaan

Intels SSD groter, sneller en goedkoper

Intel heeft de 320 Series ontworpen met details tot 25 nanometer. Die reductie in de afmetingen van de transistors maakt het mogelijk grotere opslagcapaciteiten te bieden in een 2,5-inchbehuizing. De X-25-M, die details tot 34 nanometer kende, kon maximaal 160 gigabyte aan, de 320 Series biedt de keuze uit modellen met 40, 80, 120, 160, 300 en 600 gigabyte.
Tech & Toekomst
Shutterstock
Shutterstock

Daarbij is er nog voldoende ruimte voor een voorzieningen die de betrouwbaarheid verhoogt: de SSD heeft reservecapaciteit om storingen in delen van de flashchip op te vangen. Daarnaast heeft Intel ook condensatoren toegevoegd die voor enkele milliseconden de stroomvoorziening kunnen overnemen. Dat is net voldoende om schrijfoperaties af te maken als tijdens het wegschrijven van gegevens de stroom wegvalt.

Beter prestaties
Het nieuwe SATA III 6 Gbps-interface is volgens Intel nog niet marktrijp. Net als de X25-M gebruikt de 320 Series nog het SATA II-interface met een capaciteit van 3 gigabit per seconde. Daarmee haalt het wel hogere prestaties dan zijn voorganger. Het aantal input/output operations per second loopt is bij het 160 gigabyte-model 39.000 bij uitlezen en 21.000 bij schrijven, respectievelijk 11 procent en een factor 2,4 beter dan de X25-M. En de grotere 320 Series-schijven zijn nog iets rapper.

Daarbij biedt Intel volledige versleuteling op de 320 Series SSD op basis van een 128 bit AES-algoritme.

Tot 30 procent goedkoper
Intel levert de 320 Series aan de detailhandel en pc-fabrikanten voor prijzen van 89 to 1069 dollar, bij afname van 1000 stuks. Dat is tot 30 procent goedkoper dan de voorganger. Voor de snelle datatoegang die de SSD biedt, moet men wel een premie betalen. Het 600 gigabyte-model is pakweg 10 maal zo duur als een harde schijf van dezelfde omvang.

De 320 Series is net als de X25-M van het multi-level celltype, waarbij per cel twee tot drie bits weggeschreven kunnen worden. Dat gaat ten koste van de levensduur. In rekencentra geeft men daarom vaak de voorkeur aan single-level cell SSD’s. Die kunnen 10 maal zo vaak beschreven en weer gewist worden dan MLC’s.

Duurdere rekencentrumuitvoering verliest zijn nut
Intel is inmiddels, mede op basis van onderzoek met Microsoft en Seagate, tot de conclusie gekomen dat dat nadeel van multi-level cell SSD’s in de praktijk niet veel betekenis heeft. “Ook applicaties die veel gegevensbewerkingen uitvoeren, schrijven lang niet zoveel naar schijf als we altijd dachten”, zei Intels directeur marketing flashchip-systemen Troy Winslow tegen het Amerikaanse Computerworld.

Volgens Troy zal de single-cell level SSD (bij Intel is dat de X25-E) tot de afvallers behoren. 90 procent van de rekencentrumapplicaties kan prima uit de voeren met multi-level cell SSD’s, meent hij. Van dat feit zijn de meeste rekencentra volgens hem ook al overtuigd. Van de X25-M verkocht Intel aan rekencentra 7 tot 8 keer zo veel als van de X25-E.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in