Ook Wipro door Wereldbank uitgesloten

Aanleiding voor het besluit is dat Wipro aan medewerkers van de Wereldbank de mogelijkheid heeft geboden aandelen in het bedrijf te kopen. Dat gebeurde tegen de introductieprijs van ruim 41 dollar van 2000, toen Wipro via zogeheten ‘American depository shares’ aandelen Wipro in Amerika verhandelbaar maakte. Wipro heeft alleen noteringen aan Indiase beurzen. Medewerkers van de Wereldbank zouden 1750 van dit soort aandelen gekocht hebben, hoewel Wereldbank-regels het accepteren (of aanbieden) van dergelijke voordeeltjes verbieden.
Wipro wast zijn handen in onschuld: alle kopers zouden een verklaring hebben ondertekend dat het accepteren van het aanbod niet in strijd was met de regels van de organisatie waarvoor hij of zij werkte en ook geen belangenconflict zou betekenen. Los daarvan heeft Wipro naar eigen zeggen ook eigenlijk geen last van het besluit omdat de Wereldbank geen grote opdrachtgever is. De afgelopen acht jaar heeft Wipro voor niet meer dan 1 miljoen dollar aan opdrachten van de Wereldbank ontvangen.
Desalniettemin kreeg Wipro op de beurs van Mumbai wel een afstraffing. Het aandeel daalde 10,2 procent in waarde, bij een daling van de totale Mumbaise beursindex met 2,6 procent. Daarbij zal ongetwijfeld ook een rol spelen dat de beleggers wat kopschuw worden nu - na Satyam - een tweede Indiase bedrijf reputatieschade lijdt bij mogelijke opdrachtgevers.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee