IBM zet datacentrum op zonne-energie
IBM bouwde de centrale in het Indiase Bangalore. De onderneming claimt dat de centrale voldoende stroom levert om de datacentrumfaciliteiten met 25 tot 30 teraflops aan computerkracht te ondersteunen gedurende 330 dagen en 5 uur per dag.

Shutterstock
Shutterstock
IT op plekken zonder betrouwbare stroom
IBM verwacht met het project te kunnen laten zien dat bedrijven ook in gebieden waar de stroomvoorziening niet zo stabiel is als in de westerse wereld, toch dergelijke datafaciliteiten kunnen bouwen.
De zonne-energiecentrale is zo ingericht dat hij een optimale stroomvoorziening voor datacentra levert, waaronder gelijkstroom met een hoog voltage zodat er minder energie verloren gaat met de conversie van wisselstroom naar gelijkstroom. Alleen daarmee is al een besparing van 10 procent te bereiken.
IBM's senior vice-president Rod Adkins claimt dat dit de eerste keer is dat zonne-energie wordt ingezet voor grootschalige IT-toepassingen.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee