Google komt in juni met Chromebooks

De eerste Chromebooks komen uit de fabrieken van Acer en Samsung. Het model van Acer kost 349 in de VS dollar, terwijl Samsung prijzen vanaf 429 dollar noemt. De laptops zullen online te koop zijn bij Amazon en bij winkelketens als Best Buy. Volgens Google hebben nog meer fabrikanten, waaronder Toshiba, Chromebooks op stapel staan. Op een webpagina over de Chromebooks kunnen geïnteresseerden in Nederland alvast informatie aanvragen, maar de laptops zijn pas vanaf 15 juni daadwerkelijk te bestellen.
Bedrijven, overheden en scholen kunnen abonnement nemen
Het is niet bekend hoeveel geld Google zelf aan de Chromebooks overhoudt. Het besturingssysteem Chrome is in principe gratis, maar Google zou wel meedelen in de opbrengsten van abonnementen. Bedrijven kunnen voor 28 dollar per maand een 3-jarig contract afsluiten waarin de hardware en ondersteuning door Google is inbegrepen. Overheids- en onderwijsinstellingen betalen 20 dollar per maand. Daarnaast kunnen ook individuele consumenten een Chromebook bestellen.
Volgens vicepresident Sundar Pichai, die bij Google verantwoordelijk is voor Chrome, gaat de batterij in de laptop van Acer ruim 6 uur mee en die in de Chromebook van Samsung 8 uur. De opstarttijd van de laptop is slechts 8 seconden, veel korter dan een traditionele Windows-notebook of netbook.
KPN levert in Nederland mobiel internet voor Chromebooks
De Chromebooks zijn hoofdzakelijk ontworpen voor het draaien van webapplicaties. Daarvoor is in veel gevallen een permanente internetverbinding noodzakelijk. In de VS krijgen klanten er een gratis internetverbinding van Verizon Wireless bij met een datalimiet van 100 MB per maand. Boven die grens moet er worden bijbetaald.
In Nederland werkt Google samen met KPN om gebruikers van een Chromebook een 3G-dataverbinding te kunnen bieden. Daarvoor geschikte modellen hebben een ingebouwde SIM-kaart. De gebruiker krijgt een gratis starttegoed van 1 GB aan dataverkeer, te gebruiken binnen 1 of 2 maanden. Daarna is 10 maanden lang 50 MB gratis, maar alleen voor ADSL-klanten van KPN. Wie dat niet is of meer armslag wil, moet prepaid-datategoed bijkopen: 10 euro voor 62,5 MB of 20 euro voor 200 MB.
Apps in de cloud zouden geld besparen
Google stelt dat bedrijven veel geld kunnen besparen door software 'in de cloud' te gebruiken en te laten beheren. Zakelijke klanten kunnen voor 50 dollar per gebruiker per jaar een abonnement op de kantoorsuite Google Apps nemen.
Sommige applicaties, zoals Google Docs, en spellen als Angry Birds functioneren ook zonder internetverbinding. Google hoopt onafhankelijke ontwikkelaars ertoe te verleiden meer applicaties voor Chrome te maken. Om dat te stimuleren roomt Google maar 5 procent van de omzet af, terwijl bijvoorbeeld Apple 30 procent opstrijkt van de verkoop van apps.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee